Wizualizacje wnętrz

Otrzymałeś już projekt funkcjonalny i szkice od projektanta, ale nie jesteś pewien czy dobrze je odczytujesz? A może stworzyłeś moodboard dla swojego wnętrza i starasz się wyobrazić sobie ostateczny efekt? Jesteś deweloperem i chcesz, aby Twój klient miał szansę zajrzeć do Twojej głowy, aby dostrzec możliwości związane z zakupem nieruchomości i zagospodarowaniem przestrzeni? Wizualizacje wnętrz 3D są właśnie dla Ciebie!

Najlepsze rozwiązanie dla projektu

Na początku należałoby dokonać rozróżnienia między wizualizacją, a projektem architektonicznym. Podczas, gdy to drugie to szkice, schematy i planowanie funkcjonalności w pomieszczeniu wykonywane przez architekta, to pierwsze jest zadaniem dla grafika biegłego w obsłudze programów komputerowych, które pozwolą na tzw. renderowanie, czyli przedstawienie informacji w sposób graficzny. W wizualizacji 3D chodzi bowiem o to, aby wszelkie pomysły, inspiracje i obrazy marzeń nabrały wielowymiarowego charakteru. Przeniesienie i zgrabne opakowanie myśli w graficzną ilustrację, pozwoli płaskiemu rysunkowi przeistoczyć się w obraz 3D o jakości do złudzenia przypominającej zdjęcie.

Takie opakowanie dla opracowanej wcześniej aranżacji wnętrz przedstawia idealną wersję rzeczywistości. Na tym etapie pewnie nie ustalimy czy gniazdka w sypialni są rozlokowane w odpowiedniej odległości od siebie, ale będziemy w stanie stwierdzić czy łóżko ustawione na wprost drzwi balkonowych rzeczywiście dobrze wygląda. Możemy dowolnie zmieniać jego miejsce i dopiero, gdy znajdziemy satysfakcjonujące wizualnie rozwiązanie, jeszcze raz zweryfikować założenia projektu architektonicznego.

Perfekcyjne dopasowanie

Wizualizacja wnętrz 3D, jak już wspomnieliśmy, skupia się przede wszystkim na aspekcie estetycznym. Dzięki obrazowi w trójwymiarze, jesteśmy w stanie docenić połączenie matowych czy lakierowanych powierzchni mebli z szorstką lub gładką podłogą. Mamy również okazję przyjrzeć się lepiej zestawieniom kolorystycznym i wyeliminować barwy, które zaburzają kompozycję. To także szansa na to, aby zanim nawet powstanie szkielet budynku, zobaczyć grę świateł w naszym przyszłym domu i poznać jego klimat.

Wizualizacja 3D pozwala lepiej zrozumieć wnętrza opierające się na schemacie otwartych przestrzeni czy odzwierciedlić abstrakcyjne założenia projektu. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy bierzemy pod uwagę bardzo niestandardowe adaptacje oraz gdy wykorzystujemy szeroką paletę teoretycznie niewspółgrających ze sobą kolorów.

Wizualizacja wnętrz 3D to w końcu świetna strategia marketingowa, która pomoże przedstawić przyszłym mieszkańcom konkretny obraz planów remontowych i wykończeniowych danego pomieszczenia, a także możliwości wynikających z układu pokoi czy usytuowania obiektu.