Wizualizacje 3D

W ostatnich latach realistyczne wizualizacje 3D cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich m.in. architekci, inwestorzy czy klienci indywidualni, ale tworzymy również realistyczne wizualizacje mieszkań dla deweloperów. Za pomocą projektów można kreować przestrzeń wewnątrz budynków, projektować osiedla, prezentować meble, rozwiązania architektoniczne, urbanistyczne czy projektowe.

ArchView to studio zajmujące się realistycznymi wizualizacjami 3D: wnętrz i zewnętrznymi. Pozwalają one na szczegółowe zapoznanie się z projektem budynku, osiedla, domu czy umeblowania mieszkania jeszcze przed rozpoczęciem prac inwestycyjnych. Przygotowywane przez nasz zespół rzuty budynków i wizualizacje architektoniczne sprawiają że w atrakcyjny i profesjonalny sposób można przedstawić koncepcję domu czy budynku biurowego w Internecie, katalogu lub na banerze miejskim, zainteresowanym osobom dają one wstępną odpowiedź na pytanie, czy koncepcje pokrywają się z ich oczekiwaniami.

Tworzone przez nas wizualizacje wnętrz mieszkań 3D oraz zewnętrzne tworzymy na podstawie materiałów i informacji dostarczonych przez klientów. Korzystamy z nowoczesnych komputerów i specjalistycznych programów, dzięki czemu przygotowywane przez nas projekty są wyjątkowo realistyczne. Zaprezentowane w ten sposób wnętrza mieszkań i apartamentów, rozwiązania architektoniczne, konstrukcje domów jednorodzinnych czy rzuty budynków biurowych stają się atrakcyjniejsze w oczach inwestorów oraz osób zainteresowanych kupnem mieszkania czy domu.

Zakres tworzonych przez nas projektów obejmuje:

 • Wizualizacje zewnętrzne – tworzone są przede wszystkim po to, by zaprezentować projekty obiektów jeszcze przed rozpoczęciem budowy. W ten sposób można już na wczesnym etapie przekonać się, czy planowana inwestycja będzie funkcjonalna, atrakcyjna oraz czy dobrze będzie komponowała się z otoczeniem. Profesjonalne wizualizacje architektoniczne umieszczane są najczęściej na stronach internetowych lub na banerach – umożliwiają zaprezentowanie terenu lub inwestycji o różnych porach roku, w dzień i w nocy. Dla inwestorów, deweloperów czy instytucji tworzymy wirtualne, odbicia 3D:
  • budynków wielorodzinnych
  • domów jednorodzinnych
  • osiedli
  • budynków biurowych
 • Wizualizacje wnętrz 3D – umożliwiają one zaprezentowanie wnętrza mieszkania, apartamentu lub domu jednorodzinnego zainteresowanym osobom. Oglądając puste przestrzenie przeciętnemu, nie posiadającemu doświadczenia architekta czy projektanta odbiorcy może być trudno ocenić, czy przestrzeń mieszkalna jest atrakcyjna i funkcjonalna. Realistyczne wizualizacje wnętrz są odbiciem tego, jak poszczególne pomieszczenia będą prezentowały się w praktyce. Zainteresowane osoby uzyskają odpowiedź na pytanie, czy układ mebli jest funkcjonalny, czy wnętrze będzie dobrze oświetlone oraz czy całość będzie prezentować się estetycznie.
 • Przekroje budynków – dzięki nim możliwe jest pokazanie technologii wykorzystanej przy instalacjach oraz zaprezentowanie inwestycji „od wewnątrz”. Zaprezentowane w ten sposób rozwiązania architektoniczne stają się bardziej przejrzyste dla przeciętnego odbiorcy.

Projektowe, urbanistyczne i architektoniczne wizualizacje budynków i domów jednorodzinnych pozwalają na ukazanie wszystkich pomysłów poprzez wirtualne odbicie na ekranie komputera. Dzięki tak przedstawionym projektom często można zapobiec stylistycznym wpadkom oraz wykryć kosztowne błędy konstrukcyjne.

Podczas tworzenia wizualizacji 3D i przekrojów budynków zawsze niezbędna jest współpraca ze zleceniodawcą. Zrozumienie potrzeb i oczekiwań dewelopera czy inwestora jest kluczem do tego, by końcowy efekt spełniał jego oczekiwania. Dlatego na początkowym etapie naszej pracy niezbędne są konsultacje z klientem, podczas których staramy się poznać jego wizję. Aby praca naszego zespołu przebiegała sprawnie i efektywnie, od klientów musimy otrzymać materiały potrzebne do wykonania zlecenia:

 • Pliki CAD ( DWG lub model budynku w formacie 3ds),
 • Zagospodarowanie terenu,
 • Opis wyglądu elewacji.

Trójwymiarowa wizualizacja mieszkania czy domu jednorodzinnego 3D – niezależnie od tego, czy powstaje dla architektów, deweloperów czy klientów indywidualnych – jest wykonana w pełni profesjonalnie. Po otrzymaniu niezbędnych materiałów tworzymy modele 3D z uwzględnieniem kamer i oświetlenia, wykonujemy rendering i dopracowujemy szczegóły tak, by całość prezentowała się atrakcyjnie i realistycznie.